Sangerare dupa menstruatie?

Ciclul menstrual Tulburari menstruale Sex si probleme sexuale Infectii urinare
Intrebare postata de mariaaa07 cu 3 ani in urma

Buna ziua! Am avut menstruatie de pe 26 februarie pana pe 2 martie. Pe 26 si 27 a curs abundent, pe 28 s-a oprit, apoi pe 1 si 2 martie mereu cand mergeam la baie sa urinez apareau urme de sange pe hartie. Doar ca problema este ca si astazi pe 3 inca am urme de sange. Mentionez ca am o viata sexuala activa, in luna ianuarie am luat o pastila Escapelle doar ca mi-a venit ciclul la 23 de zile, mai devreme adica. Am mai avut o infectie a tractului urinar dar nu stiu daca se leaga toate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului (acum 3 ani)

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul ginecolog. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/dereglarile-ciclului-menstrual_15504

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11614922033 (acum 3 ani)

Luna trecută in feb nu mai venit ciclul deloc , trebuia sa imi vina doar în 28 dar nu mai venit , a întârziat menstruatia deja de 5 zile , sunt foarte îngrijorată daca sunt însărcinată, am observat ca am o scurgere albă-transparta , simptomele pe care le am sunt sânii puțini sensibili , simt ca pușcă ceva in mine , ma doare in ambele părți uneori , mie puțin foame mai des , ma doare spatele , am cautat peste tot pe internet ca să mă conving că sunt bine la ginecolog nu pot să merg din motive personale , acum 2 luni sau 3 am avut aceeași poveste mia fost frică să nu fiu dar mia venit , si nu cred ca am ciclul regulat , chiar dacă viata sexuală am inceput o in 29 septembrie si sunt destul de activa , fac neprotejat , nu se termina niciodata in mine , alege să țină si sa se șteargă repede , precizez si ca dupa act folosim șervețele umede de bebelușii, si de multe ori dupa merg la baie, sunt mai sensibilă de fel si ma gandesc ca poate am pățit ceva de la acele șervețele m.am dat o dată pe fata si m.am iritat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: